Podsumowanie Paragiełdy 2013

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska na dziewiątej edycji Paragiełdy. Zainteresowanie tematem ubezpieczeń w lotnictwie przerosło nasze oczekiwanie. Dziękujemy za wszystkie pytania i uwagi. Część tematów ubezpieczeniowych z którymi spotkaliśmy się na Paragiełdzie jest dla nas nowym wyzwaniem na które chcemy zareagować z korzyścią dla pasjonatów latania.

Pierwszą rzeczą będzie wprowadzenie internetowego ubezpieczenia sportów wysokiego ryzyka z którym chcemy ruszyć już od 1 kwietnia 2013r.

Kolejne tematy w tym ubezpieczenia dla paralotniarzy startujących z wózka jest jeszcze otwarte – szukamy optymalnego rozwiązania – niestety firmy ubezpieczeniowe niechętnie podejmują się ubezpieczeń związanych z lataniem. Jesteśmy dobrej myśli badamy rynek i staramy się coś dla Was przygotować. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej.

Paragiełda Paragiełda Paragiełda
Paragiełda Paragiełda

 

    

 

FAQ

Chcę zmienić firmę ubezpieczeniową, jak mogę uzyskać zaświadczenie o przebiegu mojego ubezpieczenia?

Takie zaświadczenie możesz uzyskać od każdej firmy ubezpieczeniowej, w której miałeś umowę ubezpieczenia. Towarzystwo ma obowiązek wystawienia takiego zaświadczenia, jeśli zwrócisz się z taką prośbą. Należy podać swoje imię i nazwisko, adres, numer polisy, numer rejestracyjny pojazdu.

Więcej…
Ile wynosi kara w 2012 r. za brak ubezpieczenia OC?

Za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC grozi Ci kara nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). Od 1 stycznia 2012 r. kara ta wynosi dla pojazdów  mechanicznych:

Opłaty karne za brak OC pojazdów mechanicznych w 2012 r.

Więcej…
Wypowiedziałem moją polisę OC na samochód i na kilka miesięcy wyjeżdżam za granicę. Samochód będzie stał w zamkniętym garażu i nikt nie będzie się nim poruszał. Czy mogę kupić ubezpieczenie OC dopiero po powrocie?

Nie. Każdy zarejestrowany pojazd powinien mieć ubezpieczenie OC. Jest to obowiązek w Polsce i nawet, jeśli pojazdem się nikt nie porusza po drodze czy nawet, jeśli stoi zepsuty w garażu powinien być ubezpieczony w OC.

Więcej…
Co mi grozi za brak ważnego ubezpieczenia OC samochodu?

Za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC grozi Ci kara nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG).

Więcej…

Najlepsze Towarzystwa Ubezpieczeniowe w jednym miejscu

Allianz  axa Compensa Generali  ProamaPZU Signal Ergo Hestia Uniqa MACIF życie HDI Warta InterRisk Wienerlink4

W przypadku umowy zawieranej za pośrednictwem Internetu, konsument ma prawo skorzystać z pozasądowego sposobu rozstrzygania sporów i złożyć skargę za pośrednictwem platformy internetowego systemu rozstrzygania sporów (Platforma ODR) zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. - adres: http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Za działanie Platformy ODR odpowiada Komisja Europejska.