Podsumowanie Paragiełdy 2013

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska na dziewiątej edycji Paragiełdy. Zainteresowanie tematem ubezpieczeń w lotnictwie przerosło nasze oczekiwanie. Dziękujemy za wszystkie pytania i uwagi. Część tematów ubezpieczeniowych z którymi spotkaliśmy się na Paragiełdzie jest dla nas nowym wyzwaniem na które chcemy zareagować z korzyścią dla pasjonatów latania.

Pierwszą rzeczą będzie wprowadzenie internetowego ubezpieczenia sportów wysokiego ryzyka z którym chcemy ruszyć już od 1 kwietnia 2013r.

Kolejne tematy w tym ubezpieczenia dla paralotniarzy startujących z wózka jest jeszcze otwarte – szukamy optymalnego rozwiązania – niestety firmy ubezpieczeniowe niechętnie podejmują się ubezpieczeń związanych z lataniem. Jesteśmy dobrej myśli badamy rynek i staramy się coś dla Was przygotować. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej.

Paragiełda Paragiełda Paragiełda
Paragiełda Paragiełda

 

    

 

FAQ

Sprzedałem auto a miałem opłaconą składkę OC i AC samochodu na cały rok. Czy dostanę zwrot składki?

Jeśli nabywca samochodu wypowie umowę ubezpieczenia OC i zawrze ją na siebie otrzymasz zwrot składki za niewykorzystany okres zarówno z OC i AC.

Więcej…
Wkrótce wybieram się na urlop samochodem zagranicę. W jakich krajach jest wymagane posiadanie certyfikatu zielonej karty?

Zieloną kartę musisz zabrać ze sobą, jeśli wybierasz się na urlop do następujących krajów: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Maroko, Macedonia, Mołdawia, Serbia, Czarnogóra, Tunezja, Turcja, Ukraina.

Więcej…
Co zrobić aby otrzymać zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia jeśli sprzedałem auto z polisą OC i Autocasco?

Jeśli nowonabywca nie będzie kontynuował Twojego OC należy zwrócić się do Zakładu Ubezpieczeń z informacją o sprzedaży auta i dyspozycją zwrotu składki ubezpieczeniowej oraz wskazać numer rachunku, na który ma być przelany zwrot składki. 

Więcej…
Czy można zmienić ubezpieczyciela OC samochodu przed upływem 12 miesięcy?

Jeśli jest to Twoja pierwszoroczna polisa w tym Zakładzie Ubezpieczeń to nie. Umowa jest zawierana na 12 miesięcy.

Więcej…

Najlepsze Towarzystwa Ubezpieczeniowe w jednym miejscu

logo allianz noweCompensa Generali  ProamaPZU Signal Ergo Hestia MTUUniqa HDI Warta InterRisk Wienerlink4Saltus

W przypadku umowy zawieranej za pośrednictwem Internetu, konsument ma prawo skorzystać z pozasądowego sposobu rozstrzygania sporów i złożyć skargę za pośrednictwem platformy internetowego systemu rozstrzygania sporów (Platforma ODR) zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. - adres: http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Za działanie Platformy ODR odpowiada Komisja Europejska.