Mobilna aplikacja UFG do sprawdzenia OC pojazdu

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny udostępnił nowoczesne mobilne narzędzie - aplikację na smartfona, które pozwala kierowcom - bezpośrednio na drodze, sprawdzić  ubezpieczenie OC danego pojazdu. W przypadku gdy masz wątpliwości czy dany pojazd ma OC lub jesteś uczestnikiem wypadku i nie wiesz czy inni uczestnicy mają wykupione OC sprawdzisz to błyskawicznie na swoim smartfonie.Pobierz aplikację mobilną, z której będziesz mógł skorzystać w każdych warunkach. Sprawdzenie jest bezpłatne, wymagane jest jedynie połączenie z internetem.

kod QR do pobrania mobilnego UFG na smartfona

Za pomocą aplikacji można również znaleźć kontakt do reprezentanta ds. roszczeń. Jest to zagraniczny przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej, który przyjmie zgłoszenie szkody od cudzoziemca poszkodowanego w wypadku - przez pojazd posiadający polisę polskiego ubezpieczyciela - na terenie UE, ale poza granicami Polski.

Ekran startowy aplikacji:

mobilne UFG ekran startowy

FAQ

Nie używam auta, co z ubezpieczeniem OC? Czy muszę je kupić?

Tak. Zgodnie z ustawą każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny w Polsce musi mieć ubezpieczenie obowiązkowe OC nawet, jeśli pojazd nie porusza się.

Więcej…
Zawarłem umowę OC samochodu z innym Towarzystwem Ubezpieczeniowym, ale nie wypowiedziałem mojej poprzedniej umowy OC. Czy poprzednia umowa sama się rozwiązuje?

Gdy Twoja obecna umowa ubezpieczenia OC się przedłużyła i jej nie wypowiedziałeś a zawarłeś umowę z innym zakładem ubezpieczeń na ten sam okres to możesz ją wypowiedzieć pisemnie w dowolnym momencie. Więcej…

Na jaki okres zawiera się umowę ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych?

Umowa jest zawierana na 12 miesięcy. Wypowiedzenie takiej umowy wymaga formy pisemnej. Dokument wypowiedzenia należy dostarczyć najpóźniej dzień przed końcem obecnego ubezpieczenia.

Więcej…
Czy muszę wypowiadać polisę z ubezpieczeniami dobrowolnymi takimi jak Autocasco, NNW, Ochroną Prawną, Ubezpieczeniem Szyb?

Nie. Ponieważ są to ubezpieczenia dobrowolne to one nie przedłużają się na następny rok. Więcej…

Najlepsze Towarzystwa Ubezpieczeniowe w jednym miejscu

logo allianz noweCompensa Generali  ProamaPZU Signal Ergo Hestia MTUUniqa HDI Warta InterRisk Wienerlink4Saltus

W przypadku umowy zawieranej za pośrednictwem Internetu, konsument ma prawo skorzystać z pozasądowego sposobu rozstrzygania sporów i złożyć skargę za pośrednictwem platformy internetowego systemu rozstrzygania sporów (Platforma ODR) zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. - adres: http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Za działanie Platformy ODR odpowiada Komisja Europejska.