Mobilna aplikacja UFG do sprawdzenia OC pojazdu

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny udostępnił nowoczesne mobilne narzędzie - aplikację na smartfona, które pozwala kierowcom - bezpośrednio na drodze, sprawdzić  ubezpieczenie OC danego pojazdu. W przypadku gdy masz wątpliwości czy dany pojazd ma OC lub jesteś uczestnikiem wypadku i nie wiesz czy inni uczestnicy mają wykupione OC sprawdzisz to błyskawicznie na swoim smartfonie.Pobierz aplikację mobilną, z której będziesz mógł skorzystać w każdych warunkach. Sprawdzenie jest bezpłatne, wymagane jest jedynie połączenie z internetem.

kod QR do pobrania mobilnego UFG na smartfona

Za pomocą aplikacji można również znaleźć kontakt do reprezentanta ds. roszczeń. Jest to zagraniczny przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej, który przyjmie zgłoszenie szkody od cudzoziemca poszkodowanego w wypadku - przez pojazd posiadający polisę polskiego ubezpieczyciela - na terenie UE, ale poza granicami Polski.

Ekran startowy aplikacji:

mobilne UFG ekran startowy

FAQ

Zawarłem umowę OC samochodu z innym Towarzystwem Ubezpieczeniowym, ale nie wypowiedziałem mojej poprzedniej umowy OC. Czy poprzednia umowa sama się rozwiązuje?

Gdy Twoja obecna umowa ubezpieczenia OC się przedłużyła i jej nie wypowiedziałeś a zawarłeś umowę z innym zakładem ubezpieczeń na ten sam okres to możesz ją wypowiedzieć pisemnie w dowolnym momencie. Więcej…

Wypowiedziałem moją polisę OC na samochód i na kilka miesięcy wyjeżdżam za granicę. Samochód będzie stał w zamkniętym garażu i nikt nie będzie się nim poruszał. Czy mogę kupić ubezpieczenie OC dopiero po powrocie?

Nie. Każdy zarejestrowany pojazd powinien mieć ubezpieczenie OC. Jest to obowiązek w Polsce i nawet, jeśli pojazdem się nikt nie porusza po drodze czy nawet, jeśli stoi zepsuty w garażu powinien być ubezpieczony w OC.

Więcej…
Ile wynosi kara za brak polisy OC w 2014 r.?

Za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC grozi kara nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG).

Więcej…
Sprzedałem samochód z polisą OC. Czy muszę informować Towarzystwo Ubezpieczeniowe o sprzedaży pojazdu?

Posiadacz pojazdu mechanicznego, który sprzedał pojazd, jest zobowiązany do powiadomienia na piśmie zakładu

Więcej…

Najlepsze Towarzystwa Ubezpieczeniowe w jednym miejscu

Allianz  axa Compensa Generali  ProamaPZU Signal Ergo Hestia Uniqa MACIF życie HDI Warta InterRisk Wienerlink4

W przypadku umowy zawieranej za pośrednictwem Internetu, konsument ma prawo skorzystać z pozasądowego sposobu rozstrzygania sporów i złożyć skargę za pośrednictwem platformy internetowego systemu rozstrzygania sporów (Platforma ODR) zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. - adres: http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Za działanie Platformy ODR odpowiada Komisja Europejska.