Mobilna aplikacja UFG do sprawdzenia OC pojazdu

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny udostępnił nowoczesne mobilne narzędzie - aplikację na smartfona, które pozwala kierowcom - bezpośrednio na drodze, sprawdzić  ubezpieczenie OC danego pojazdu. W przypadku gdy masz wątpliwości czy dany pojazd ma OC lub jesteś uczestnikiem wypadku i nie wiesz czy inni uczestnicy mają wykupione OC sprawdzisz to błyskawicznie na swoim smartfonie.Pobierz aplikację mobilną, z której będziesz mógł skorzystać w każdych warunkach. Sprawdzenie jest bezpłatne, wymagane jest jedynie połączenie z internetem.

kod QR do pobrania mobilnego UFG na smartfona

Za pomocą aplikacji można również znaleźć kontakt do reprezentanta ds. roszczeń. Jest to zagraniczny przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej, który przyjmie zgłoszenie szkody od cudzoziemca poszkodowanego w wypadku - przez pojazd posiadający polisę polskiego ubezpieczyciela - na terenie UE, ale poza granicami Polski.

Ekran startowy aplikacji:

mobilne UFG ekran startowy

FAQ

Na jaki okres zawiera się umowę ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych?

Umowa jest zawierana na 12 miesięcy. Wypowiedzenie takiej umowy wymaga formy pisemnej. Dokument wypowiedzenia należy dostarczyć najpóźniej dzień przed końcem obecnego ubezpieczenia.

Więcej…
Ile wynosi kara w 2012 r. za brak ubezpieczenia OC?

Za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC grozi Ci kara nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). Od 1 stycznia 2012 r. kara ta wynosi dla pojazdów  mechanicznych:

Opłaty karne za brak OC pojazdów mechanicznych w 2012 r.

Więcej…
Co w sytuacji, gdy po zakupie używanego auta nie wypowiem umowy ubezpieczenia OC w ciągu 30 dni?

Po nabyciu auta możesz wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC zbywcy w pojazdu w dowolnym momencie trwania tego ubezpieczenia. Jeśli zbywca poinformował zakład ubezpieczeń o sprzedaży auta umowa ubezpieczenia OC ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta.

Więcej…
Ile wynosi kara za brak polisy OC w 2014 r.?

Za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC grozi kara nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG).

Więcej…

Najlepsze Towarzystwa Ubezpieczeniowe w jednym miejscu

logo allianz noweCompensa Generali  ProamaPZU Signal Ergo Hestia MTUUniqa HDI Warta InterRisk Wienerlink4Saltus

W przypadku umowy zawieranej za pośrednictwem Internetu, konsument ma prawo skorzystać z pozasądowego sposobu rozstrzygania sporów i złożyć skargę za pośrednictwem platformy internetowego systemu rozstrzygania sporów (Platforma ODR) zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. - adres: http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Za działanie Platformy ODR odpowiada Komisja Europejska.