ergo hestia

Internetowe ubezpieczenie sportów wysokiego ryzyka przygotowane przez nas we współpracy z Ergo Hestia dedykowane jest osobom uprawiającym sporty lotnicze takie jak: paralotniarstwo, paralotniarstwo z napędem, lotniarstwo, skoki spadochronowe a także inne sporty o podwyższonym ryzyku ubezpieczeniowym takie jak windsurfing, kitesurfing, nurkowanie, narciarstwo jazda na snowboardzie i modelarstwo lotnicze. Ubezpieczenie jest zgodne z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 26 marca 2013r., które nakłada na pilotów obowiązek posiadania obowiązkowego ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej).

Nasze ubezpieczenie kompleksowo chroni Cię w Polsce i w czasie wyjazdów zagranicznych. Szczegółowe warunki programu ubezpieczenia Ergo Hestia określa umowa nr WAUG 936/2014. Zapoznaj się ze szczegółami umowy.

Z dniem 31.08.2015 roku program WAUG 936/2014 zostaje zakończony. Wszystkie polisy pozostają w mocy do końca swojego okresu ochrony.

Szczegółowe warunki ubezpieczenia

 

Osoby zainteresowane ubezpieczeniem OC operatora drona UAVO prosimy o wypełnienie i wysłanie zapytania, przygotujemy indywidualną ofertę.

 Wyślij zapytanie

FAQ

Kupiłem używane auto, lecz sprzedawca nie dał mi dokumentu potwierdzającego, że pojazd ma aktualne ubezpieczenie OC. Jak to mogę sprawdzić?

Możesz sprawdzić czy pojazd ma ważne OC na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Uchroni Cię to przed konsekwencjami braku posiadania takiego ubezpieczenia.

Więcej…
Wypowiedziałem moją polisę OC na samochód i na kilka miesięcy wyjeżdżam za granicę. Samochód będzie stał w zamkniętym garażu i nikt nie będzie się nim poruszał. Czy mogę kupić ubezpieczenie OC dopiero po powrocie?

Nie. Każdy zarejestrowany pojazd powinien mieć ubezpieczenie OC. Jest to obowiązek w Polsce i nawet, jeśli pojazdem się nikt nie porusza po drodze czy nawet, jeśli stoi zepsuty w garażu powinien być ubezpieczony w OC.

Więcej…
Na jaki okres zawiera się umowę ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych?

Umowa jest zawierana na 12 miesięcy. Wypowiedzenie takiej umowy wymaga formy pisemnej. Dokument wypowiedzenia należy dostarczyć najpóźniej dzień przed końcem obecnego ubezpieczenia.

Więcej…
Co mi grozi za brak ważnego ubezpieczenia OC samochodu?

Za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC grozi Ci kara nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG).

Więcej…

16 Towarzystw Ubezpieczeniowych w jednym miejscu

Allianz  axaBenefia Compensa Generali Liberty PZU Signal Ergo Hestia Uniqa MACIF życie HDI Warta InterRisk Gothaer

W przypadku umowy zawieranej za pośrednictwem Internetu, konsument ma prawo skorzystać z pozasądowego sposobu rozstrzygania sporów i złożyć skargę za pośrednictwem platformy internetowego systemu rozstrzygania sporów (Platforma ODR) zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. - adres: http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Za działanie Platformy ODR odpowiada Komisja Europejska.